Przedszkole językowe Michałek w Strzelinie. Najlepsze przedszkole w Strzelinie

Zerówka w przedszkolu

Obowiązek szkolny dla sześciolatków przesunięty został do 2014 roku!

Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał 9 lutego 2012 r. nowelizację ustawy o systemie oświaty. Ustawa przesuwa do 2014 roku wprowadzenie obowiązku szkolnego dla dzieci sześcioletnich.

O dwa lata ustawa przedłuża okres, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko 6-letnie edukacji szkolnej. Oznacza to, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 nadal decydować będą rodzice.

Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007,które nie pójdą do I klasy szkoły podstawowej odpowiednio od 1 września 2012 r. i od 1 września 2013 r., będą nadal przedszkolakami.

Zgodnie z ustawą, w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 dyrektor szkoły będzie miał obowiązek przyjąć dziecko 6-letnie do szkoły, jeżeli jego rodzice podejmą taką decyzję.

Serdecznie zapraszamy do zerówki w naszym przedszkolu :) W przedszkolu nie obowiązuje żadna rejonizacja, co znaczy że można zapisać dziecko bez względu na to, w której części miasta czy gminy się mieszka. Zerówka zaplanowana jest na 5 godzin zajęć dziennie i prowadzona jest zgodnie z wymogami Ministerstwa.

Termin zapisywania dzieci do przedszkola i zerówki na kolejny rok przedszkolny upływa z dniem 31 sierpnia, lecz jeśli są wolne miejsca można zapisać dziecko i w późniejszym terminie, a także w ciągu roku szkolnego.